CEO'NUN MESAJI

Biofarma, sahip olduğu 50 yılı aşkın deneyimi ile Türk İlaç Sanayi’nde çok özel bir konuma sahiptir. Ar-Ge ve formül geliştirme boyutundan, üretime kadar portföyümüzde bulundurduğumuz tüm ilaçlarımızı, İstanbul Sancaktepe’de yer alan yüksek kapasiteli, modern ve GMP onaylı fabrikamızda üreterek Türk ve dünya tıbbına hizmet vermekteyiz.

1947 yılından bu yana iş ortaklarımız, ürünlerimizi kullanan halkımız, çalışanlarımız ve toplumumuz için katma değer yaratmaya çalışmakta ve tüm deneyimimizi ilaç üretiminde kalite farkı yaratmak için kullanmaktayız.

Biofarma’yı ilaç sanayinde daha ileriye taşıyacak, gelecek on yılımızı kurguladığımız stratejik plan sonucunda belirlediğimiz “yeni ruhsatlar, yerli ilaçlar” vizyonumuz doğrultusunda halkımıza yenilikçi, sürdürülebilir, ihtiyaçlarına uygun, tedavide geniş kapsamlı ilaçlar sunmayı hedef edindik.

Faaliyetlerimizi “yerli ilaç değer zincirinin” her alanında genişleterek, tedavide katma değeri yüksek ilaçların üretimini yapma kararı aldık. Günümüzde Biofarma İlaç sadece üretim odaklı değil, ürün geliştirmeden, formülasyon yaratmaya, satış ve satış sonrasına kadar faaliyet gösteren bir şirket konumundadır.

Daha başarılı bir ana ilaç üreticisi olmayı, mevcut kapasiteyi daha verimli kullanarak, üretim ihtiyacı olan çeşitli firmaların ilaçlarının fason üretimiyle hacim ve karlılığımızı arttırarak, ihracat yaptığımız ülkelerin coğrafyasını genişleterek, Türk İlaç Sanayi’ndeki konumumuzu pekiştirmeyi hedefliyoruz.

Biofarma artık sadece jenerik ilaç üreticisi kimliğinin yanı sıra, ilaç sanayinin her alanında çözüm sunan bir şirket kimliği kazanmıştır. Stratejik işbirliklerimiz ile birlikte hem pazar performansımızı arttırmak, hem de farklılaşmak amacıyla ürün portföyümüzü genişletecek projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu alanda da sadece işbirlikçilerimizin geliştirdikleri formülleri ve ilaçları üreten değil, onlarla birlikte geliştiren, üreten, pazarlayan ve satan konumundayız.

Fason üretim yaptığımız iş ortaklarımızın projelerine aktif olarak katılıyor, ürünlerini geliştiriyor ve onlar için üretiyoruz. Bu kapsamda önemli projelere ve işbirliklerine imza atmış bulunmaktayız.

Ayrıca kardeş kuruluşumuz olan Münir Şahin İlaç fabrikasının Biofarma ilaç tesislerine taşınmasını bu yıl içinde tamamlamış olacağız, bu projenin tamamlanması ile üretim kapasitemiz yıllık 70 Milyon/kutuya ulaşmış olacak. Biofarma olarak tüm ürünlerimizi Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Bağımsız Devletler Bölgesi’ndeki (CIS) Kafkas ülkelerine de ihracat yapmaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’e geldiğimizde Biofarma olarak ilaç sanayimiz için öngörülen 10 milyon dolarlık ihracat hedefinde söz sahibi olmayı istiyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.

Türk İlaç Sanayi’nin güçlü oyuncularından olan Biofarma bu zorlu yolculukta önemli bir rol üstlenecektir.

Sağlıkla kalın, sağlıklı kalın….

Saygılarımla…

Dr.Olcay GÜNDÜZ
CEO

UYARI!

Bu bölüm sadece "Sağlık Mesleği Çalışanları" içindir.

Sağlık mesleği çalışanı mısınız?