BİOFARMA HORMON ÜRETİM TESİSİ

Biofarma Hormon üretim tesisi  15,000 m2 kapalı üretim alanına sahip Sancaktepe Ana üretim tesislerinin bulunduğu kampüs içinde ayrı bir binada cGMP standartlarına uygun faaliyet göstermektedir.

Onaylı üretim alanı dışında gelecek yatırım projelerinde kullanılmak üzere ayrılmış bir genişleme alanına da sahip  olan Hormon üretim tesisi  T.C Sağlık Bakanlığı ve İngiltere sağlık otoritesi MHRA tarafından onaylanmış ilk EU GMP Üretim tesisidir.

Yılda 115 Milyon Film Tablet üretim kapasitesine sahip Hormon üretim tesisinde üretilen ürünler sadece Türkiye de tedaviye sunulmakla kalmayıp 17 Ülkeye de ihraç edilmektedir. Bu ülkeler içinde İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya gibi 15 Avrupa birliği ülkesi bulunmaktadır.

Tedavide kullanılan Hormon ürünlerinin çoğunlukla ithal olarak getirildiği ülkemizde bu hormon ürünlerinin yerli üretime kazandırılarak tedaviye sunmak ve bu ürünlerin ihraç edilerek Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak Biofarma nın en önemli ArGe projelerinden biri haline gelmiştir. Hormonal kontraseptif ve hormonal replasman ürünleri gibi Kadın Sağlığı ürünlerini  içeren bu spesifik pipeline, hormon üretim tesisimizde üretilen ürün gamını genişleterek fark yaratacaktır.

UYARI!

Bu bölüm sadece "Sağlık Mesleği Çalışanları" içindir.

Sağlık mesleği çalışanı mısınız?